Bitcoin Haberleri

Philippine Digital Asset Exchange (PDAX), bazı kullanıcıların Bitcoin‘i yaklaşık 6.000 dolara satın alması ile sonuçlanan bir sorun yaşadı.

Filipinler merkezli medya kuruluşu BitPinas’ın haberine göre, olay Bitcoin’in fiyatının düştüğü 16 Şubat’ta gerçekleşti.

O sırada kullanıcılar, bakiyelerinde de tutarsızlıklar yaşadıklarını bildirdiler. Bunun ardından PDAX, sistemini yaklaşık 36 saat süreyle kapattı. Bazı kullanıcılar, coin haberleri borsa hesaplarının düzeltildiği açıklaması yapılmasına rağmen, hesaplarının kilitli kaldığını ve işlem yapamadıklarını belirtti.

“Olayın sonucunda, sisteme giren ve diğer kullanıcıların hesaplarını etkileyen izole bir finanse edilmemiş işlem vardı.

İşlemi ve müteakip finanse edilmemiş işlemler zincirini belirledik ve geçersiz kıldık. 16 Şubat olayından etkilenen bakiyeleri geri döndürme sürecindeyiz.”

Borsa şimdi BTC’yi büyük bir indirimle satın alan kullanıcılardan iade etmelerini istiyor ancak bazı kullanıcılar satın alımlarının tamamen yasal olduğunu söylüyor.

Borsa, sisteminin güvenli olmasını sağlamak ve piyasada kullanıcının güvenini korumak için çalıştığı açıklamasını yaptı.